<p>VELIK USPJEH NA NATJECANJU</p>
VELIK USPJEH NA NATJECANJUPk Zadar
StoryEditor
13 odličja

Izvrstan nastup mlađih kadeta i kadeta PK Zadra na Regionalnom prvenstvu Hrvatske

Plivački klub Šibenik bio je organizator mlađe kadetskog i kadetskog Regionalnog prvenstva Hrvatske – Regija 1, koje se održalo 03. i 04. veljače 2024. na bazenu Crnica u Šibeniku. U konkurenciji 11 klubova iz regije i 220 natjecatelja, postava PK "Zadar" od 26 plivača i plivačica plivali su, za većinu ekipe, svoje glavno natjecanje.

Za PK Zadar su nastupili: Lori Sutlović, Ivan Mrčela, Arija Bončić, Adrijan Marinović, Maja Grgić, Tia Butić, Zara Brtan, Anna Veselić, Zrna Šijaković, Tonka Plavčić, Tia Butić, Ana Knežević, Adriana Knežević, Laura Župan, Kristian Bušić, Paulo Sinovčić, Šime Markulin, Tin Mršić, Toni Mršić, Lucijan Kotlar, Mia Zekanović, Filip Župan, Mareta Mikulić, Niko Olujić, Toni Morović, Matteo Notari Šarlija, Noah Chraighead

U individualnim nastupima plivači "Zadra" osvojili su 11 odličja (1 zlato i 6 srebra i 4 bronce), a u štafetnim srebro i broncu.

U kategoriji kadetkinja, Zrna Šijaković je osvojila zlato u diciplini 200m mješovito (2:40.56), srebro na 50m leptir (31.89) i broncu na 100m leptir (1:15.92). Kadet Filip Župan osvojio je dvije srebrene medalje u disciplinama 50m slobodno (26.41) i 100m slobodno (58.12) te dvije brončane medalje u disciplinama 50m leđno (31.46) i 100m leđno (1:07.70). Nastupio je još u disciplini 200m mješovito (2:33.52) gdje je zauzeo četvrto mjesto.

U mlađe kadetskoj kategoriji Šime Markulin osvojio je dva srebrena odličja u disciplinama 100m leptir (1:23.29) i 100m slobodno (1:10.20) te broncu na 50m slobodno (31.28). Plivao je još i disciplinu 50m leptir (35.82) u kojoj je bio četvrti te disciplinu 100m prsno (1:38.27), 10. mjesto. Mlađa kadetkinja Laura Župan osvojila je srebrenu medalju u disciplini 50m leptir (34.51). Zauzela je 4. mjesta u disciplinama 50m slobodno (31.24), 100m slobodno (1:08.37) i 100m mješovito (1:18.54) te 6. mjesto na 50m leđno (37.56) i 10. mjesto na 100m prsno (1:35.33).

Osim spomenutih u prvih 10 u kategoriji kadetkinja plasirali su se: Tonka Plačić 6. mjesto na 200m mješovito i 50m leptir, 8. mjesto na 50m slobodno, 9. mjesto na 100m leptir i 100m slobodno te 10. mjesto na 100m prsno; Mia Zekanović 7. mjesto na 50m slobodno; Mareta Mikulić 7. mjesto na 50m leđno i 10. mjesto na 50m leptir; Tia Butić 10. mjesto na 100m leptir. Kod kadeta, Tin Mršić zauzeo je 6. mjesto na 50m prsno i 9. mjesto na 100m prsno; Toni Mršić zauzeo je 8. mjesto u disciplinama 50m leđno i 100m leptir te 10. mjesto na 100m leđno. U mlađe kadetskoj kategoriji, Adriana Knežević zauzela je 4. mjesta u disciplinama 50m i 100m prsno; Aria Bončić zauzela je 7. mjesto u disciplini 100m leđno, dok je mlađi kadet Kristian Bušić zauzeo 8. mjesto u disciplini 400m slobodno.

Do srebrenog odličja došla je i ženska mlađe kadetska štafeta u disciplini 4x50m slobodno (2:11.18) u sastavu: Ana Knežević, Aria Bončić, Adriana Knežević i Laura Župan. Brončano štafetno odličje osvojila je ženska kadetska štafeta u disciplini 4x50m mješovito (2:24.53) u sastavu: Mareta Mikulić, Tonka Plavčić, Zrna Šijaković i Tia Butić.

Kadetska štafeta u sastavu: Filip Župan, Tin Mršić, Tonka Plavčić i Mia Zekanović, zauzela je 4. mjesto u štafeti 4x100m slobodno mixed. Ženska kadetska štafeta zauzela je 4. mjesto u disciplini 4x100m mješovito u sastavu: Mia Zekanović, Zrna Šijaković, Tonka Plavčić i Tia Butić. Muška kadetska štafeta u sastavu: Tin Mršić, Toni Mršić, Filip Župan i Paulo Sinovčić, zauzela je 4. mjesto u štafeti 4x50m mješovito, 5. mjesto na 4x50m slobodno te 7. mjesto na 4x100m mješovito. Muška mlađe kadetska štafeta u sastavu: Toni Morović, Niko Olujić, Kristian Bušić i Šime Markulin, zauzezela je 7. mjesta u štafetama 4x50m slobodno i 4x50m mješovito.

Da su naši natjecatelji pokazali dobru plivačku spremnost dokazuje i činjenica kako su u velikom broju utrka rušili svoje osobne rekorde. Čestitke našim plivačima koji su isplivali nove norme za predstojeće prvenstvo Hrvatske te svim osvajačima medalja. Ekipu su na natjecanju vodili treneri: Ivan Karavida, Danijela Kurtin i Maja Štrbac.

Ovim natjecanjem zaključila se plivačka postava od 14 plivača i plivačica koja je ostvarila norme za kadetsko prvenstvo Hrvatske. Državno prvenstvo za kadete održat če se 17. i 18. veljače u Zadru na bazenu Športskog centra Višnjik.

06.02.2024., 13:23h
02. svibanj 2024 22:11