StoryEditor
U ZAGREBU

Plivači PK Zadar izborili nastup u pet finala na natjecanju "Arena Open 2024."

Za Plivački klub Zadar je nastupilo 6 plivača: Rita Herceg, Mia Šarić, Lucija Klasić, Lovre Dellavia, Ivano Kuman i Tibor Harapin

Proteklog vikenda, 09. i 10. ožujka 2024. godine u Zagrebu se održao "Arena Open 2024.", jako međunarodno natjecanje u organizaciji Plivačkog kluba Dubrava namijenjeno ml. juniorima, juniorima i seniorima. Kroz jutarnje kvalifikacije i popodnevna finala, na 50 metarskom bazenu Svetice je nastupilo preko 450 plivača iz Hrvatske, Slovenije, Austrije, BIH i Slovačke. Popodnevna finala plivala su se u A rangu (8 najboljih u apsolutnoj konkurenciji) i B rangu (8 najboljih u juniorskoj konkurenciji).

Za Plivački klub Zadar je nastupilo 6 plivača: Rita Herceg, Mia Šarić, Lucija Klasić, Lovre Dellavia, Ivano Kuman i Tibor Harapin. Plivači su plivali ukupno 5 finala, a trener Željko Olujić je jako zadovoljan nastupima natjecatelja.

Najuspješnije nastupe bilježi juniorka Rita Herceg koja je prvog dana natjecanja plivala B finala na 100m prsno (1:18.94) gdje je ostvarila 8. mjesto u juniorskoj konurenciji. Na 200m prsno (2:50.53) u B finalu, Rita je u juniorskoj kategoriji također zauzela 8. mjesto dok se u disciplini 50m prsno (36.34) plasirala na 7. mjesto.

Junior Lovre Dellavia izborio je B finale u disciplini 50m prsno (30.93) te zauzeo 8. mjesto u juniorskoj kategoriji i otplivao najveći broj bodova (590). Nastupio je još u disciplinama 100m slobodno (58.59) i 100m prsno (1:10.57) gdje je otplivao svoj novi osobni rezultat.

U jutarnjim kvalifikacijama, Mia Šarić je u disciplini 50m prsno zauzela 8. mjesto u ml. juniorskoj konkurenciji (C finale) te se kvalificirala u popodnevno B finale gdje je u istoj disciplini otplivala vrijeme (38.43) te zauzela 13. Mjesto u juniorskoj kategoriji. Nastupom u disciplinama 50m slobodno (30.80) te 200m mješovito (2:42.90), Mia je isplivala svoje nove osobne rezultate.

U ml. juniorskoj konkurenciji, Ivano Kuman je zauzeo 7. mjesto u disciplini 200m prsno (2:39.17) te otplivao svoj novi osobni rezultat kao i u disciplini 50m slobodno (26.98).

Ml. senior Tibor Harapin je u disciplinama 50 (26.71) i 100m slobodno (57.95) te 50m leptir (28.55) otplivao svoj novi osobni rezultat.

Čestitke ekipi na izborenim finalnim utrkama te plasmanima i postavljenim novim osobnim rezultatima. Starijim plivačima slijedi kratki odmor, a sljedeći vikend ponovno je aktivan za Pk Zadar. Mlađe kategorije natjecatelja (kadeti i ml. kadeti) putuju u Zagreb gdje će nastupiti na plivačkom mitingu sv. Patrik.

12.03.2024., 11:06h
27. travanj 2024 11:31