Kk Zadar
StoryEditor
Poraz u Čačku

Zadar bez Ramljaka i Žganeca i drugi put ove sezone izgubio od Borca

Košarkaši Zadra drugi put ove sezone izgubili su od Borca Mozzart rezultatom 89:81 (25:22, 17:21, 27:17, 20:21). Poraz u Čačku značajno utječe na ambicije Zadrana da osvoje najmanje peto mjesto u prvom dijelu prvenstva te izbjegnu jednog od tri favorita lige, budući da Mega Mis ima samo jednu pobjedu manje i prednost u međusobnom skoru

Bez ozlijeđenih Ramljaka i Žganeca, Zadar je krenuo petorkom Mekić, Lakić, Drežnjak, Božić, Mazalin, dok su domaći u početnoj postavi imali čak tri Amerikanca.

Cijela prva četvrtina protekla je u igri koš na koš, gdje je samo Borac u jednom trenutku imao dva posjeda prednosti (10:6), a sve ostalo se kretalo unutar tri poena razlike. Zadar je vukao Lakić, uz dvije trice Drežnjaka te poneki ubačaj Mazalina pod košem. No, Borac je bio nešto efikasniji pa je na prvi mali odmor otišao s prednošću 25:22.

U sličnom ritmu krenula je i druga dionica, koju je otvorio Davis tricom, a kada je jednu pogodio i Božić, uz prve poene Jambrovića, Zadar je poveo 28:31. No, baš tada je uslijedilo najlošije razdoblje igre Jusupove momčadi, gotovo četiri minute bez koša, što je rezultiralo preokretom domaćih na 35:31. Malo kasnije, nakon Čarapićeve trice, bilo je i +5, 38:33, a onda je novu jako važnu tricu ubacio Drežnjak i s još jednom dvicom vratio Zadar u egal. Mazalin i Davis pobrinuli su se da "plavi" na veliki odmor odu i s minimalnom prednošću, 42:43.

Treća četvrtina donijela je mali uzlet pa – potop. Nakon tri i pol minute igre Zadar je imao 48:54, ali slijedi više od tri minute igre Zadra bez poena te veliki nalet Borca, koji serijom 13:0 potpuno mijenja tijek utakmice i vodi 64:56. Bilo je očigledno da na naplatu dolazi izostanak Ramljaka i Žganeca, umor donedavno bolesnog Drežnjaka te igra kopni zajedno s rezultatom. Tricom izvrsnog Segua Borac zaključuje četvrtinu s najvećih +9 (69:60).

Zadrani su odlučili ostaviti posljednje zalihe energije na parketu, napravili nekoliko akciju u napadu, ali na svojoj strani primili nekoliko trica. Držali su se dugo na razlici koja je davala neku nadu, između 5 i 10 razlike. Dvaput je raspoloženi Mazalin spustio na -3, ali to je bio zadnji trzaj pred poraz, budući da su se domaćini odmaknuli na dva posjeda i do kraja iskontrolirali utakmicu.

Borac su do pobjede u poenima predvodili Segu (24) i Čarapić (23), ali veliki je bio obol i Tasića, koji je uz 10 poena imao 13 skokova i 7 asistencija. Najbolju partiju u Zadru pružio je Mazalin (21p, 9 sk), Drežnjak je ubacio 18, a Lakić 15. Bez Ramljaka i Žganeca, uz Božićev šut ispod 30 posto Zadar nije uspio pobijediti jednu od lošijih momčadi lige.

U sljedećem kolu Zadar već u četvrtak dočekuje FMP Soccerbet, a u posljednjem kolu će na gostovanje Partizanu Mozzart Betu.

Danijel Jusup, trener Zadra: Čestitam Borcu na pobjedi. Igrali smo oslabljeni, bez Žganeca i Ramljaka i to se vidi na rezultatu, naročito u defenzivnom dijelu. Imali smo problema i s njihovim napadačkim skokom, ne sjećam se kad smo zadnji put primili 89 poena. Na ta dva segmenta moramo poraditi i posvetiti se obvezama koje su pred nama.

Dejan Mijatović, trener Borca Mozzart: Bila je to psihološki izuzetno teška utakmica za nas nakon niza poraza, došao je Zadar kojemu je ova utakmica značila za omjer s Cedevitom Olimpijom. Zadar je sjajan tim, Jusup je napravio da igraju izuzetno i kao kuriozitet mogu izdvojiti da su ga ove godine uspjeli dvaput pobijediti samo Crvena zvezda i mi. Bili smo karakterni, nismo odustali, napravili smo seriju od 15 poena i psihološki došli u situaciju da kontroliramo utakmicu do kraja.

23.03.2024., 08:54h
28. travanj 2024 08:29